امروز : ۲۵ تير ۱۴۰۳‬
جستجو :     
computer
ضایعات
computer
معدن
computer
موادمعدنی
computer
تجهیزات
computer
مشارکت
computer
نرم افزار
computer
اطلاعات
computer
خدمات
computer
فراوری
computer
کاریابی

زیر بخش ها

اخبار

ورود كاربرانآمارسايت
تبلیغ بازديد تاريخ
۰ ۳۵۰ ۱۲/۲۹
۰ ۲۹۳ ۱۲/۲۸
۰ ۲۷۲ ۱۲/۲۷
۰ ۲۴۰ ۱۲/۲۶
۰ ۲۳۲ ۱۲/۲۵
۰ ۲۴۶ ۱۲/۲۴
۱ ۱۸۳ ۱۲/۲۳

اگهی های ویژه فوری
 
اخبار سايت
ليست صفحات :  ۱ 
پیشنهاد 4میلیارد یورویی غول های ایتالیایی برای مشارکت در طرح های فولاد و آلومینوم ایران
۵ دي ۱۳۹۴

 مدیران عامل شرکت های دانیلی و فاتا-غول های فولادی و آلومینیوم ایتالیا- با مهدی کرباسیان دیدار کردند،‌ این دو شرکت با ارایه پیشنهاد فوق خبر دادند که این برنامه در راستای گسترش روابط اقتصادی ایران و ایتالیا محسوب می شود.
شرکت های دانیلی و فاتا در 25 سال اخیر در ایران طرح هایی در بخش های فولاد و آلومینیوم به صورت ای.پی.سی.اف (طراحی،‌ تامین و خرید تجهیزات،‌ اجرا و تامین مالی) به اجرا در آورده اند و اکنون نیز با توجه به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی و ایجاد زمینه های بسط روابط اقتصادی با کشورهای دنیا،‌ خواهان سرمایه گذاری در طرح های معدنی و صنایع معدنی ایران شده اند.
با نهایی شدن تفاهمنامه مربوطه، قرار است دو طرف با تاسیس شرکت مشترک، یک طرح 6.5 میلیون تنی تولید گندله سنگ آهن و یک طرح 3 میلیون تنی آهن اسفنجی در ایران به اجرا در آورند. میزان سرمایه گذاری طرف ایتالیایی 60درصد و ایمیدرو 40درصد خواهد بود.افزایش اندک سهام گلگهر
۶ خرداد ۱۳۹۳
قیمت سهام گل گهر تا قبل از مجمع، 10966 ریال در تاریخ 24 اردیبهشت معامله شد که بعد از تصمیم افزایش سرمایه 80 درصدی در مجمع عمومی فوق العاده، نماد این شرکت در روز گذشته به قیمت 6563 ریال بازگشایی شد (کاهش تقریبا 40 درصدی ارزش سهام) .
امروز نیز "کگل " به حجم 857 هزار و 480 سهم مورد داد و ستد قرار گرفت که با 15.42 واحد، بعد از بانک اقتصاد نوین بیشترین تاثیر گذاری مثبت را در شاخص کل بورس اوراق بهادار داشته است .
سهام چادرملو نیز با قیمت 8410 ریال به کار خود پایان داد که 666 هزار و 679 سهم داد وستد شد و 70 درصد معاملات آن توسط شرکت های حقوقی و 29.8 درصد نیز توسط اشخاص حقیقی صورت گرفت . معاملات این سهام تاثیر 15 واحد منفی را بر شاخص بورس داشته است.
همچنین سهام توسعه معادن و فلزات نیز به قیمت 3455 ریال به کار خود پایان داد و یک میلیون و 864 هزار سهم داد و ستد شد . 39.3 درصد از خریداران سهام اشخاص حقیقی و 60.6 درصد خریداران سهام، حقوقی ها بودند .
امروز شاخص بورس اوراق بهادار به 76214.9 واحد رسید که در مقایسه با روز گذشته 179.3 واحد کاهش داشته است .

112 میلیون تن سنگ آهن در انبارهای چین
۵ خرداد ۱۳۹۳
موجودی انبارهای چین در مقایسه با هفته گذشته یک میلیون و 350 هزار تن افزایش داشته است . سنگ آهن وارداتی از استرالیا به 48 میلیون و 140 هزار تن رسیده که در مقایسه با هفته گذشته 400 هزار تن افزایش داشته است .
همچنین واردات سنگ آهن از برزیل به 21 میلیون و 760 هزار تن رسید که در مقایسه با هفته گذشته 140 هزار تن افزایش را نشان می دهد .
موجودی این انبارها از سنگ آهن صادراتی آفریقای جنوبی و هند نیز به ترتیب به 5 میلیون و 330 هزار تن و 2 میلیون و 670 هزار تن رسیده است که در مقایسات هفتگی به ترتیب کاهش 90 هزار تنی و افزایش 50 هزار تن را نشان می دهد .
گفتنی است 16 میلیون و 290 هزار تن سنگ آهن از 15 بندر اصلی در 22 تا 29 می به چین وارد می شود که از این میزان 14 میلیون و 620 هزار تن از کشور استرالیا 8 میلیون و 970 هزار تن دیگر آن نیز از بزریل وارد خواهد بود .

کاهش قیمت سنگ آهن وارداتی چین
۱ خرداد ۱۳۹۳
میزان تقاضا فولاد در بازار آخر هفته , قیمت سنگ آهن وارداتی چین را به مرزحدود 100 دلار کشاند. سنگ آهن تحویل فوری در بندر تیانجین 100.7 دلار معامله گشت که نسبت به دوره قبل 2.1 دلار کاهش یافته است.
پیش بینی متخصصان کاهش قیمت به سطح 90 دلار در هر تن طی 2 سال آینده می باشد و علت آن عرضه بیش از حد سنگ آهن و تقاضای پایین فولاد است.بنظر می رسد شاخص کالا نیز امسال سال سختی را پیش رو دارد زیرا از دوم ژانویه تا کنون 25 درصد کاهش یافته است.

زنگ خطر در بازار سنگ آهن ایران
۱ خرداد ۱۳۹۳
مدیرعامل بی اچ پی بیلتون اخیراً اعلام کرد که اگر قیمت سنگ آهن به حدود 65 دلار هم برسد تولیدات خود را کاهش نخواهد داد . اظهارات هفته گذشته، مدیرعامل بزرگترین شرکت معدنی دنیا می تواند زنگ خطری برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن در سراسر دنیا از جمله ایران باشد. از طرفی دولت چین به طور جدی برنامه دارد به منظور تعادل در تولید فولاد کارخانه های کوچک فولادسازی که اغلب وابسته به بانکها هستند را طی چند سال آینده به دلیل رعایت مسایل زیست محیطی تعطیل کند. این گزارش می افزاید : اغلب کارخانه های فولادسازی کوچک چین به روش کوره بلند فولاد تولید می کند و اکثراً وابسته به بانکها هستند دولت چین برای جلوگیری از ضرر دهی بانکها به طور قطع به یک باره این واحدها را تعطیل نخواهند کرد ولی حذف تدریجی آنها در برنامه است.